Упис првака

Упис ђака првака у школску 2020/2021. годину

Поштовани родитељи будућих првака.

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе, за школску 2020/2021. годину обавити у времену од 01. априла 2020. до 31.маја 2020

Upis prvaka

Према чл. 18. Закона о основама система образовања и васпитања (''Сл.гл. РС” бр. 72/09; 52/11; 55/13; 35/13 - аутентично тумачење; 68/15; 62/16 - одлуке УС и 88/2017) у први разред се уписују деца рођена 2013. године и деца рођена до 28.02.2014. год.За превремени упис у школу могу се пријавити деца рођена од 01.03. до 01.09.2014. године.

Имајући у виду новонастале ванредне околности, обавештавамо вас да ћете децу моћи да упишете у први разред  електронским путем, слањем захтева или података на e-mail:  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Уколико желите, Захтев за упис детета у први разред можете да преузмете овде. Довољно је да захтев попуните и проследите на дату e-mail адресу.

Друга могућност је да (без попуњавања Захтева) податке о детету доставите директно на e-mail, при чему је неопходно да наведете следеће информације:

- Презиме и име детета

- ЈМБГ детета,

- Адреса становања,

- Назив предшколске установе коју дете похађа,

-  Презиме и име оца, број телефона

- Презиме и име мајке, број телефонa

Дакле, било да преузимате и попуњавате Захтев или самостално достављате податке о детету - то чините посредством e-mail адресе:  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Уколико нисте у могућности да пошаљете mail – можете да се да се јавите на телефон секретара школе 063/10-59-443 сваког радног дана у периоду од 09 до 13 часова  и  на тај начин упишете дете у школу.

О терминима за обавезно тестирање зрелости деце за упис у први разред и упису у ЈИСП (јединствени информациони систем просвете) бићете на време обавештени.

- ДОБРО НАМ ДОШЛИ -

Thursday the 1st. | © Сва права задржана 2014 | Основна школа „Кнезова Рашковића“ Божетићи | Вебсајт израдио Александар Мутавџић